Határozzuk meg az A (-5;-3) B (7;-5) C (3;6) D (-1;7) csúcspontú négyszög középvonalainak felezőpontát!?

2011. júl. 25. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A középvonal két szemközti oldalának felező pontját köti össze. Hat felező pontot kell kiszámolnod. Egynek a kiszámítását leírtam. A rajzon a többi kiszámítását is ellenőrizheted:

[link]

2011. júl. 25. 14:27
 2/8 anonim ***** válasza:
@14:27 Khm... ennél jobb választ még én se tudnék adni...
2011. júl. 25. 14:35
 3/8 vargaga válasza:
Nagyon szép! De nem volna elegendő az egyik középvonal (szakaszának) felezőpontja?
2011. júl. 28. 09:28
 4/8 anonim válasza:
hát határozd, ki gátol meg benne?
2011. júl. 28. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:

09:28 -nak!

Lehet, de akkor igazold már, hogy bármely négyszög középvonalai felezik egymást!

2011. júl. 28. 16:55
 6/8 anonim válasza:

Az AB szakasz felezőpontja

x koordináta:(a1+b1)/2 = ((-5)+7)/2 = 1

y koordináta:(a2+b2)/2 = ((-3)+(-5))/2 = -4

F1(1;-4)

CD szakasz felezőpontja hasonlóképp számolva:

F3(1;6,5)

A középvonal felezőpontja ugyanezzel a szakaszfelező számítással:

x koordináta: (1+1)/2 = 1

y koordináta: ((-4)+6,5)/2 = 1,25

Fk(1;1,25)


A másik középvonalból is levezethető így, a végeredmény ugyanez (le is kell vezetni, hogy ugyanez, vagy leírhatod a bizonyítást, hgoy a négyzet közepvonalai felezik egymást: [link]

Írj, ha valami nem tiszta.

2011. júl. 29. 13:23
 7/8 anonim válasza:
Kérdezd meg a hülye matektanárodat, aki feltette ezt a kérdést Neked...!
2011. júl. 30. 19:16
 8/8 vargaga válasza:
Ha mindig mindent igazolnánk minden feladatnál, akkor teljesen az alapfogalmakig vissza kellene menni...
2011. szept. 2. 14:42