két feladat van és nem értem hogy kell kiszámolni...

1.)

paralelogramma: a=12cm, b=8cm, alfa=60°

ma=?, mb=? K=?, T=?


ez az első órán elkezdtük :

ma2(ma a négyzeten)+(b/2)2=b2

ma2 + 4 négyzeten= 8 négyzeten

ma2 + 16 = 64 /-16

ma2 = 48

(gyökvonás)

ma = 6,93


és itt elakadtam :'(

hogy kell kiszámolni mb-t???


2.)

rombusz átlói: e = 6cm, f = 8cm

a=?, ma=?, K=?, T=?


2011. jan. 31. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Most, hogy megvan a és m_a is, ezeket összeszorozva megkapod a területet, innen egyszerű osztással megkaphatod m_b-t is. A kerülethez csak össze kell adni a két oldalt, és meg kell szorozni kettővel.

A rombusz átlói felezik egymást, innen Pitagorasz-tétellel megkapod az oldal hosszát, azt megszorzod néggyel, és megvan a kerület. A területére felírsz egy egyenletet, hogy kiszámítod mint rombusznak és mint paralelogrammának a területét, és ezt megoldva kapod a magasságot.

2011. jan. 31. 19:59
 2/4 A kérdező kommentje:

a 2.at sikerült kiszámolni köszi:)

de az elsőnél mit szorzok mivel ?

és mit osztok ?

ezt nem értem...

2011. febr. 1. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod az a alapot, és a hozzá tartozó ma magasságot.

Felírod a területképletet, T=a*ma=b*mb

Ezt már érted?

2011. febr. 1. 22:23
 4/4 A kérdező kommentje:

igen értem

köszi:)

2011. febr. 2. 14:28