Kémia! Hogy kell kiszámolni a hőeffektust, vagy mit?


Ez adott:

H2S(g) + 1,5 O2 = H2O(f) + SO2(g)

1) S(kr.) + H2 = H2S(g) H1 = –20,17 KJ

2) H2 + ЅО2 = H2O(f) Н2 = –286 KJ

3) S(kr.) + O2 = SO2(g) Н3 = –297 KJ

Kérem segítsen aki tud,mert elég sürgős lenne.


2009. ápr. 2. 18:32
 1/3 A kérdező kommentje:
A kis kockák, amit ha nem jelenítene meg ,delták akarnak lenni.
2009. ápr. 2. 18:53
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, a második egyenleted a hidrogén égése lenne: H2 + 1/2 O2 = H2O (így nem vész el anyag:))


Így van 3 egyenleted, és mivel mindháromban a baloldalon elemek vannak, a jobboldalon vegyületek, tehát, az egyes reakciók reakcióhői megadják a jobboldalon található vegyületek képződéhőit. (Én a "Delta H"-kat Q-val jelölöm, mert egyszerűbb így jelölni, te nyugodtan átírhatod "Delta H"-ra.)

Szóval, az első egyenlet megadja a H2S képződéshőjét:

Q(H2S)=Q1

Q(H2O)=Q2

Q(SO2)=Q3


A felső reakció reakcióhőjét úgy kapod meg, hogy a termékek képződéshőiből kivonod a kiindulási anyagok képződéshőit (Ez mondjuk "delta H r" lenne, de n Q-val jelölöm...):


Qr = Q(H2O) + Q(SO2) - Q(H2S)

Ez a fentiek alapján így is felírható:


Qr= Q2 + Q3 - Q1 = -286 + (-297) - (-20,17)= -562,83 kJ/mol


((((( A békesség kedvéért felírom entalpiákkal is:

Hr = H2 + H3 - H1)))))


Egyébként, bocsi, hogy csak ma tudok válaszolni, lehet, hogy már késő, de tegnap elment a netem, így nem tudtam gyakorikedeseket se nézni:S.

2009. ápr. 3. 08:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,sajnos ez már kicsit későn jött,de nem baj mert ez nem volt benne a tesztben :)
2009. ápr. 3. 11:36