Mekkora a medence alján a nyomás ha 1,5 m magas a víz,25 m hosszúságú 12 m szélességű a medence?

2009. márc. 23. 15:23
 1/2 anonim válasza:
100%

Mi ez, fizika házi?:D


a=25m b=12m g=9,81m/s

p=Fny/A=m*g/a*b=1,5*25*12*1000*9,81/25*12=14715 Pa

Remélem érthető volt:S :D:D

2009. márc. 23. 17:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Igenn! Nagyon köszönööm! :)
2009. ápr. 1. 16:42