Oldjuk meg a következő egyenletrendszereket az egyenlő együtthatók módszerével?!


3x + 3y = -2

3x - y = 4


A kettő után kapcsos zárójel!


______________________________________



3x - 2y = 1

2x + 3y = 2


Itt is a kettő után kapcsos zárójel.. tehát a két egyenletet összekell kapcsolni!


Örülnék, ha valaki rávezetne és megmutátná hogy is kell :)


2011. máj. 31. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

3x+3y=-2

3x-y=4

3x-(+3x)=0

3y-(-y)=4y

Tehát 4y=-6

y=2/3

2011. máj. 31. 18:54
 2/3 anonim ***** válasza:
2. nál is ugyanígy kell, csak ott be kell szorozni az egyenletrendszert, hogy legyenek azonos együtthatók.
2011. máj. 31. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló az utolsó sort elírta!

3x+3y=-2

3x-1y=+4 A második egyenletet végig szorzom -1 -gyel.

------------

+3x+3y=-2

-3x+1y=-4 A két egyenletet összeadom

------------

0 + 4y = -6

y=-6/4 = -3/2 Vissza helyettesítem pl. a másodikba

-3x-3/2=-4 Ebből x=5/6


A másodiknál:

3x-2y=1 szorzom 2 -vel

2x+3y=2 szorzom -3 -mal, hogy x együtthatói azonos számok legyenek, ellenkező előjellel!

Ezután összeadom az egyenleteket.

x=7/13, y=4/13 az eredmény, ha jól csinálod.

2011. máj. 31. 21:38