Hogy kell megcsinálni ezt a kémiafeladatot?


56 gramm nitrogén hány gramm hidrogénnel lép reakcióba?


22 gramm szén-dioxidot hány gramm 10 tömegszázalékos Ca(OH)2-oldat köt meg?


az ilyen típusú feladatok nem nagyon értem :S kérlek magyarázd el. köszi :)


2011. máj. 31. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

N2 + 3H2 = 2NH3

1 mol nitrogén ( ami 28 g) 3 mol hidrogénnel ( ami 6 g) lép reakcióba, akkor 56 gramm nitrogén hány gramm hidrogénnel? Ezek csak arányok? Így megtudod csinálni?

2011. máj. 31. 15:23
 2/6 A kérdező kommentje:

de mért pont ez a képlet? N2 + 3H2 = 2NH3

ezt így értem de honnan fogom tudni az ilyen feladatoknál a kéleteket? :S

2011. máj. 31. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

mert a képletet úgy kell rendezni, hogy mindkét oldalon ugyanannyi legyen a szám.

bal oldal: 2 N ( N2) és 3x2=6 H ( 3H2)

jobb oldal: 2N és 2x3=6 H

2011. máj. 31. 15:33
 4/6 A kérdező kommentje:
értem. és a második feladat?
2011. máj. 31. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:

CO2 + Ca(OH)2 = CaCO3 + H2O

számold meg a baloldalon és a jobb oldalon is megegyeznek :)

2011. máj. 31. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:

A CO2 moláris tömege: 12 + 16*2 = 44 g/mól

A Ca(OH)2 moláris tömege: 40,1 + (16 + 1)*2 = 74,1 g/mol


A 22 g CO2 megköt: 74,1/44*22 = 37,05 g Ca(OH)-t

A 37,05 g tiszta Ca(OH): 37,05/0,1 = 370,5 g 10%-os oldatban van meg

2011. jún. 1. 19:25