x/5+3x/7-x/35=0
3x/2+x/6-8x/=26
2/5x+x/3-2=119
x/2+5/6x=148
x/3-4/x+3=141
5x-4x+9-14+9x=0
5x-5+4x+2x-6x=11
6x-(4x+8)=6
6x-(4x-8)=6
a / je a tört vonalat jelképezi.
Köszi előre is *.*
2011. máj. 29. 11:54
11/11 anonim válasza:
6x-(4x-8)=6, a zárójeleket eltávolítjuk
6x – 4x + 8 = 6
2x + 8 = 6 /-8
2x + 8 – 8 = 6 – 8
2x = -2 /÷2
2x/2 = -2/2
x = -1