x/5+3x/7-x/35=0

3x/2+x/6-8x/=26

2/5x+x/3-2=119

x/2+5/6x=148

x/3-4/x+3=141

5x-4x+9-14+9x=0

5x-5+4x+2x-6x=11

6x-(4x+8)=6

6x-(4x-8)=6


a / je a tört vonalat jelképezi.

Köszi előre is *.*


2011. máj. 29. 11:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

6x-(4x-8)=6, a zárójeleket eltávolítjuk


6x – 4x + 8 = 6


2x + 8 = 6 /-8


2x + 8 – 8 = 6 – 8


2x = -2 /÷2


2x/2 = -2/2


x = -1

2011. máj. 30. 00:21
1 2