Hogyan kell kiszámolni? X alatt 2 =66

2011. máj. 25. 06:41
 1/5 anonim ***** válasza:

x!/2!(x-2)!=66

x!=132*(x-2)!

x*(x-1)=132

x^2-x-132=0

x = 12

2011. máj. 25. 07:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 25. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, nem értek valamit:

Hogyan lesz az

x!/(x-2)!

hányadosból

x*(x-1)

2011. máj. 25. 14:05
 4/5 bongolo ***** válasza:

x! = x·(x-1)·(x-2)·(x-3)·(x-4)·...·2·1

(x-2)! = (x-2)·(x-3)·(x-4)·...·2·1


ha elosztod az elsőt a másodikkal, kiesik majdnem minden, marad az x·(x-1)

2011. máj. 25. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Világos! Köszi szépen.
2011. máj. 25. 22:37