Nem tudom elkezdeni sajnos, hogy kell azt kiszámolni hogy (1/2) a -3. hatványon?
2011. máj. 23. 18:44
2/2 anonim válasza:
A szabály
a^(-n) = 1/a^n
tehát az alapot a pozitív kitevőre emeled, majd veszed az eredmény reciprokát.
vagyis
0,5^(-3) = 1/0,5^3 = 1/1,125 = 8