Exponenciális függvény megoldása?


[link]


Nem tudom elkezdeni sajnos, hogy kell azt kiszámolni hogy (1/2) a -3. hatványon?


2011. máj. 23. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
az 8.
2011. máj. 23. 19:47
 2/2 anonim ***** válasza:

A szabály

a^(-n) = 1/a^n

tehát az alapot a pozitív kitevőre emeled, majd veszed az eredmény reciprokát.


vagyis

0,5^(-3) = 1/0,5^3 = 1/1,125 = 8

2011. máj. 23. 19:53