Segítsen valaki, könyörgöm!?


0,15 kg 15%-os sóoldatból mennyi vizet kell elpárologtatni, hogy 20%-os sóoldat maradjon vissza?



1,3kg sóoldathoz 0.8kg 15%-os sóoldatot öntünk, így 10%-os sóoldat jön létre. Hány %-os volt az eredeti oldat?



Mennyivel több kénsav van 2.2 kg 24%-os kénsavoldatban, mint ugyan ennyi 15%-os ba. A 2.2 kg 24%-os kénsavoldatnak hány grammját kellene tiszta vízzel kicserélnünk, hogy 15%-os kénsavoldatot kapjunk belőle.



Mennyi 26%-os kénsavat kell hozzákeverni 40kg 68%-os kénsavhoz, hogy 32% koncentrációjú kénsavat állítsunk elő?


Kérlek segítsetek!!


2011. máj. 22. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1. feladat:

0,15 kg NaCl oldat (15 m/m%)

- xg (0m/m%)

-------------------------

0,15-x (20 m/m%)


0,15*15 - x*0 = (0,15-x)*20

2,25=3-20x

-0,75=20x

0,0375=x


0,0375 kg H2O elpárologtatása szükséges.


2. feladat:

1,3 kg NaCl oldat (x m/m%)

0,8 kg NaCl oldat (15 m/m%)

-----------------------------

2,1 kg NaCl oldat (10 m/m%)


1,3x + 0,8*15=2,1*10

1,3x + 12=21

1,3X=9

X=6,9


6,9 m/m%-os volt az eredeti oldatunk.


3. feladat:

2200 g H2SO4 oldatban van x g H2SO4.

100 g H2SO4 oldatban van 24 g H2SO4.

-----------------------------------

x/24=2200/100

x=528


2200 g H2SO4 oldatban van y g H2SO4.

100 g H2SO4 oldatban van 15 g H2SO4.

-----------------------------------

y/15=2200/100

y=330 g


Tehát 198 g a különbség.


2,2 kg - 24 m/m%

+x kg H2O - 0 m/m%

-------------------

2,2 + x - 15 m/m%


52,8 + 0x = (2,2+x)15

52,8=33+15x

19,8=15x

x-1,32


1320 g víz kellene hozzá.

2011. máj. 22. 17:28
 2/2 anonim ***** válasza:

32% koncentráció?

de milyen koncentráció?

2011. máj. 22. 17:29