Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy ábrázoljam ezt a függvény...

Hogy ábrázoljam ezt a függvényt? (8. osztály)

Figyelt kérdés

f(x)= ||x|-3|

Jellemezni menne, de csak miután lerajzoltam egy derékszögű koordináta rendszerbe -ami sajnos nem sikerül... Írtam értéktáblázatot, de miután megmutattam a tanárnak, azt mondta, nem jó, mert bonyolultabb a megoldás(:

3 pont kéne ahhoz, hogy megbírjam szerkeszteni (a min. vagy max. értéke, és a zérus helyei)

Előre is köszönöm;)


2011. máj. 10. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]



Nem tudom ez mennyit segít, de tessék.

2011. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hans Regenkurt válasza:

f(x)= ||x|-3|


Elvileg 3 egységgel tolod el balra, pozitív irányba és ott lesz a csúcspontja...aztán már csak megcsinálod hogy egyet mész balra egyet fel egyet balra fel ugyan azt a jobb oldalán( egyet jobbra egyet fel egyett jobra egyet fel) max 5 ször elég és összekötöd.tudomásom szerint igy kell.

2011. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hans Regenkurt válasza:
Jah és zérushely ott lesz ahol a csúcspontja vagyis +3 nál, minimum értke van x=3 y=0
2011. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom így (:

2. válaszolónak: nem jobbra kell eltolni?;) a pozitív legalábbis ott van:D

2011. máj. 10. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha zárójelen belül van a szám, akkor mindig jobbra, vagy balra tolod el. Ilyenkor ha mínusz van, akkor az abszolútértékes függvényt (a V alakot, 1-et jobbra 1-et fel, 1-et jobbra, 1-et fel.. illetve ugyanezt 1-et balra 1-et fel, de ezt valószínűleg tudod) eltolod 3-mal JOBBRA, pont ellentétesen!! Ha találkozol olyannal pl, hogy |x-5|+6 -> akkor jobbra tolod 5-tel a függvényt, és 6-tal feltolod. Remélem tudtam segíteni :)

A minimum:

Helye: x= 3

Értéke y= 0

2011. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, h beleokoskodtam, ezt még nem tanultok(:

Viszont köszönöm, azt hiszem így jó lesz(:

2011. máj. 10. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Okés, bocsi akkor, azt hittem már tanultátok :)
2011. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hans Regenkurt válasza:
Amúgy igen jobbra bocsi az a lényeg hogy az x tengelyen mindig ellenkező irányba mint ahogy az előjel van ha - akkor pozitív irányba ha + akkor megatív irányba
2011. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Behelyettesítéssel egyszerűbb lenne - ha máshogy nem megy - az mindig ott van és bárki megtudja csinálni.
2011. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!