Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számolásos házi, nagyon kéne...

Számolásos házi, nagyon kéne a segítség (főiskolai anyag, de lehet hogy egyes középiskolások is segíthetnének)?

Figyelt kérdés

Most az egyik gyakorlatomon a tanár adott egy feladatot, hogy ha ez megvan, felfelé görbül a jegyem, ami az ösztöndíj szempontjából nem lenne rossz. Jelzem, hogy alapvetően egy "bölcsész" szakra járok, tehát legrosszabb rémálmomban sem gondoltam volna, hogy valaha számolnom kell.



Most (a nulladik évben) egy projektbe fektetendő összeg: 140. Első éves árbevétel 320, első éves költség 55. Második évi készpénzáramlás (cash flow) 55, harmadik éves projektből származó cash flow 55, és a harmadik év végén eladjuk a projekt eredményt 110-ért. A diszkontáláshoz 20%-ot használjon!



Most azt se nagyon értem bevallom, hogy mit akar...Valaki esetleg?


2011. máj. 6. 09:58
 1/1 anonim ***** válasza:

"diszkontálás" és "cash flow" ??? Rémálmomban se...!

(amúgy középiskolás vagyok)

2011. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!