2011. ápr. 30. 23:43
1/3 anonim válasza:
irányvektor: AB(10;-12) (a1-b1;a2-b2)=(v1;v2)
normálvektor AB(12;10) (-v2;v1)
A többit sajna nem tudom...
2/3 anonim válasza:
Az iránytényező más néven iránytangens, még másabb néven meredekség. Így kapható meg: v2/v1 = -12/10
Az irányszög pedig az a szög, aminek a tangense az iránytangens. Vagyis használd a számológéped tangens-visszakeresés (szaknyelven: arctg) funkcióját, és megkapod. -0,876 (rad) = -50,19°
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2011. máj. 1. 09:18