Adjuk meg az (AB) egyenes egy irányvektorát, egy normálvektorát, iránytényezőjét és irányszögét, ha A (4, -7), B (-6;5)?

2011. ápr. 30. 23:43
 1/3 anonim válasza:
100%

irányvektor: AB(10;-12) (a1-b1;a2-b2)=(v1;v2)

normálvektor AB(12;10) (-v2;v1)


A többit sajna nem tudom...

2011. ápr. 30. 23:54
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az iránytényező más néven iránytangens, még másabb néven meredekség. Így kapható meg: v2/v1 = -12/10

Az irányszög pedig az a szög, aminek a tangense az iránytangens. Vagyis használd a számológéped tangens-visszakeresés (szaknyelven: arctg) funkcióját, és megkapod. -0,876 (rad) = -50,19°

2011. máj. 1. 02:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2011. máj. 1. 09:18