Matek! Megtudná nekem valaki ezeket oldani?


3tgx=2cosx


sin8x=cos2x


2sinx=tgx


Fontos lenne! Köszönöm!


2011. ápr. 26. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőbe:

tg(x)=sin(x)/cos(x) helyettesítés,

mindkét oldal szorozva cos(x)-szel (hogy a cos-ok egy oldalon legyenek),

(cos(x))^2=1-(sin(x))^2 helyettesítés, hogy csak egyféle fgv. legyen. sin(x)=a új ismeretlen bevezetése, másodfokú egyenlet megoldása. x értékek megkeresése.

Ez a menete - lehet csinálni!

2011. ápr. 26. 17:05
 2/2 A kérdező kommentje:
ok. köszi!
2011. ápr. 26. 17:46