3tgx=2cosx
sin8x=cos2x
2sinx=tgx
Fontos lenne! Köszönöm!
2011. ápr. 26. 16:45
1/2 anonim válasza:
Az elsőbe:
tg(x)=sin(x)/cos(x) helyettesítés,
mindkét oldal szorozva cos(x)-szel (hogy a cos-ok egy oldalon legyenek),
(cos(x))^2=1-(sin(x))^2 helyettesítés, hogy csak egyféle fgv. legyen. sin(x)=a új ismeretlen bevezetése, másodfokú egyenlet megoldása. x értékek megkeresése.
Ez a menete - lehet csinálni!
2/2 A kérdező kommentje:
ok. köszi!
2011. ápr. 26. 17:46