Matematika. Hogy kell kiszámolni?


Példafeladat: Kérem ne csak a megoldást írja le,hanem a magyarázatot is. Köszönöm.

4 ember 10 nap alatt 2000 kg búzát takarít be. Hány napra van szükség 900 kg búza betakarításához, ha csak 3 ember dolgozik?


2011. ápr. 25. 17:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

2000 ÷ 4 ÷ 10 = 50 kg búzát takarít be 1 ember 1 nap alatt

50 × 3 = 150 kg-ot takarít be 3 ember 1 nap alatt

900 ÷ 150 = 6 nap szükséges a 3 embernek.

Ell.: 50 × 3 × 6 = 900

2011. ápr. 25. 17:39