Matematika. hogy tudom kiszámolni?


(1,5-3/4)*(-2/3)=

4/5:2/3-3/7:8/5=

(3,8-36/45):1,2=

(7/3-(-5/4)):(-3/8)=

16/45:(8-16/45)*2,5=

részletes megoldás kellene...


2009. nov. 25. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Részletesen elmondom, hogy a törtek összeadása, kivonása úgy történik, hogy közös nevezőre hozzuk, és utána a számlálót normálisan, a nevező meg marad ami. Szorzás osztásra:

(a/b)*(c/d) = a*c/b*d

(a/b)/(c/d) = (a/b)*(d/c), innen lásd előző sor.


Még valami: 1,5 = 3/2.


Ha innentől nem megy akkor sajnálom.

2009. nov. 25. 16:48
 2/12 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy kell közös nevezőre hozni csak az eredmény nem jön ki sehogy...
2009. nov. 25. 17:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem:

az első feladatban a megoldás 0, mert 1,5-3/4 az 0 és 0- szor akármennyi az 0.

a másodiknál a törtek osztásánál az osztó reciprokát kell venni vagyis a számláló és a nevező felcserélődik és az osztásból szorzás lesz, majd a nevezőket és a számlálókat összeszorozzuk (de lehet egyszerűsíteni szorzásnál számlálót és nevezőt).

a harmadiknál a törtet át kell írni tizedestörtté majd elvégezni a műveleteket.

a negyediknél a -(-5/4)-ből +5/4-ed lesz. Itt is közös nevező,az összeadás elvégzése majd a reciprokot kell venni megint és szorozni.

az ötödik itt is át kell váltani a 16/45-öt váltani tizedestörtté, elvégezni a kivonást. először osztani majd szorozni kell.

Ha esetleg valamit nem jól tudok akkor bocsánat. Ha esetleg valaki jobban tudja nem fogom sértésnek venni. :D

2009. nov. 25. 18:10
 4/12 anonim válasza:

(1,5-3/4)*(-2/3)= ...1,5-3/4=3/4-->3/4*(-2/3)=...közösnevezööre hozol-->9/12*(-8/12)=-72/12=6


4/5:2/3-3/7:8/5=...nem osztok hanem reciprokkal szorzok-->4/5*3/2-3/7*5/8=0,8*1,5-24/56*35/56=12-15=-3


(3,8-36/45):1,2= (3,8-0,8):1,2=3:1,2=30:12=2,5


(7/3-(-5/4)):(-3/8)=(7/3+5/4):(-3/8)=..(közösnevezöö)-->(56/24+30/24):9/24=86/24:9/24...reciprokkal szorzok...86/24*24/9..keresztbe egyszerüüsitek...=86/9=9egész5/9


16/45:(8-16/45)*2,5= közösnevezöö...16/45:(360/45-16/45)*2.5=16/45(reciprok)*45/344*2,5=1/24*2,5=2,5/24


nemtuti hogy jo és lehet hogy már késö de tessék(:

2009. nov. 25. 18:18
 5/12 anonim ***** válasza:

18:10-es vagyok az elsőre a megoldásom nem jó most jöttem rá bocsika:(

De sztem a -3/4-ből 2,25 lesz

2009. nov. 25. 18:39
 6/12 anonim válasza:
18:18 as vagyok és ha 1,5 böl kivonsz 3/4ed akkor az 3/4...(3/4=0.75...)bár lehet hogy te nem ezt mondtad de sztem igy jo ahogy leirtam(:de nembiztos ha hiba van szoljatok:D
2009. nov. 25. 20:03
 7/12 anonim ***** válasza:

20:03-as tényleg igazad van.

Bocsánat a hülyeségért. :) és köszönöm hogy kijavítottál

2009. nov. 25. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:

18:18-as az első feladványnál (1,5-3/4)*(-2/3)= 3/4*(-2/3)=

(szorzásnál nem kell közös nevező és lehet egyszerűsíteni és így 1/2*(-1/1)lesz mert számlálót és nevezőt lehet egyszerűsíteni) =-1/2

Ha esetleg még sem jó akkor sorry. De sztem így helyes

2009. nov. 25. 22:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Jézusom, miért próbál segíteni az, aki maga sem tud egyszerű számokat összeadni és kivonni? Ez azért már durva volt...
2009. nov. 26. 07:38
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki írt... holnap lessz matek órám úgyhogy még megpróbálom megcsinálni a segítségekkel... még1×köszi
2009. nov. 26. 13:23
1 2