2011. ápr. 17. 10:26
1/2 anonim válasza:
x^2+2x=x^2+2x+1-1=(x+1)^2-1
y^2-10y=y^2-10y+25-25=(y-5)^2-25
[x^2+2x]+[y^2-10y]-1=0
[(x+1)^2-1]+[(y-5)^2-25]-1=0
(x+1)^2-1+(y-5)^2-25-1=0
(x+1)^2+(y-5)^2=1+25+1
(x+1)^2+(y-5)^2=27
középpont ebből (-1;5)
sugár gyök(27)
2/2 A kérdező kommentje:
én is erre jutottam, Köszönöm Szépen válaszod!
2011. ápr. 17. 10:50