Mekkora kör sugara és koordinátái? X^2+2x+y^2-10y-1=0 egyenletű kör!

2011. ápr. 17. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

x^2+2x=x^2+2x+1-1=(x+1)^2-1

y^2-10y=y^2-10y+25-25=(y-5)^2-25


[x^2+2x]+[y^2-10y]-1=0

[(x+1)^2-1]+[(y-5)^2-25]-1=0

(x+1)^2-1+(y-5)^2-25-1=0

(x+1)^2+(y-5)^2=1+25+1

(x+1)^2+(y-5)^2=27


középpont ebből (-1;5)

sugár gyök(27)

2011. ápr. 17. 10:44
 2/2 A kérdező kommentje:
én is erre jutottam, Köszönöm Szépen válaszod!
2011. ápr. 17. 10:50