Területből hogy tudom kiszámítani az oldalak hosszát?


Adott két téglalap, melyeknek az egyik oldala közös. Az egyik téglalap mérete 5,15 nm, a másik 6,21 nm. Hogyan lehet meghatározni azt, hogy milyen hosszú az egyes téglalapok oldalainak a mérete?

__________

| |

| 5,15nm |

| |

|__________|

| |

| 6,21nm |

| |

|__________|


2011. ápr. 16. 20:29
1 2
 11/11 Silber ***** válasza:

Most mondtuk - nem lehet meghatározni az oldalak hosszát, csupán arányt felírni.

T1=5,15=a*b

T2=6,21=a*c

Az egyenleteket "a"-ra rendezve, és kifejezve:

5,15/b=6,21/c

5,15c=6,21b

b/c=5,15/6,21=515/621, ami megközelítőleg 0,8293.

Nincs megoldás.

2011. ápr. 16. 21:44
1 2