Egy derékszögű háromszög átfogójának hossza 41, területe 180. Mekkorák a befogói?


Lenne egy másik is, amit nem tudok megoldani.


2, Egy konvex négyszög oldalhosszai ciklikus sorrendben 5, 8, 6 és 3. Az 5 és 8 hosszúságú oldalak által bezárt szög 60 fok. Mekkora a négyszög területe?

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. ápr. 16. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Háromszög befogói: a és b.

T=a*b/2 -ből b = 360 / a. Ezzel felírsz egy Pitagorasz-tételt a^2 + (360/a)^2 = 41^2 (^ a hatványozás jele)

Ezt megoldod (negyedfokú, de menni fog: a^2 helyett új ismeretlen!)

2011. ápr. 16. 20:43
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper! Köszi szépen, így már menni fog!

A másikra meg már rájöttem, szóval minden okXD

2011. ápr. 16. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első 40 és 9 ?

A második megközelítőleg 23,8 ?

Akkor tényleg szuper!

2011. ápr. 16. 20:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen :D
2011. ápr. 16. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első feladathoz egy más módszer


A területből

ab = 2T

A Pithagorász tétel

a² + b² = c²


Az első egyenlet kétszerese

2ab = 4T

a² + b² = c²

A két egyenletet összeadva

(a + b)² = 4T + c² = 2401 = 49²

vagyis

a + b = 49


Így van két egyenlet

a + b = 49

ab = 360


Az ebből adódó közönséges másodfokú egyenlet gyökei, vagyis a befogók:

a1 = 40

a2 = 9

2011. ápr. 16. 22:47