Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek házi, okos matek zseni...

Matek házi, okos matek zseni aki ezt érti?

Figyelt kérdés

Előzöket olvasgattam de nem értem rá a megoldást. Aki tudja kérem segitsen! Legtöbb olyan bunkón ir vissza, hogy jobb lenne ha vissza se irna inkább: szóval a feladat!

1. Egy turista meg akar mászni egy 670 m magas hegyet. Amikor a hegy irányába megindul egy vízszintes úton, a hegycsúcsot 2fok37szögperc emelkedési szögben látja.2 órányi egyenletes gyaloglás után már 5fok43szögperc a hegycsúcs emelkedési szöge. a; milyen sebességgel halad a turista? b; a két órás gyaloglás után milyen messze van még légvonalban a hegycsúcstól?


2011. ápr. 16. 08:41
 1/10 anonim válasza:
0%
tényleg nem értem ezt a feladatot.... valaki segítsen már!!
2011. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
ugyanaz vagyok... csak másik flehasználónévvel tkp.
2011. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

kép: lerajzoltam így talán megérted

[link]


ki kell számolni a két óra alatt megtett távolságot ebből megkapod a sebességet, annyi pontosítás még lehetett volna, hogy a turista szemmagasságát megadják

2011. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bal oldalon az 670m csak a hatos lemaradt a képről :D
2011. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
van kér derékszögű háromszög, magasságuk állandó (670m) az alapjuk változó, a két háromszög alapja közti különbséget kellene kiszámolni és elosztani kettővel (mert 2 óra alatt teszi meg) és így megkapod m/órában, ezt úgy váltod át ahogy a feladat kéri :D
2011. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs hogy ennyi hsz.-t írok :D

a b feladat lemaradt, légvonalban kérdi tehát csak a kisebb alappal rendelkező háromszög alapja kell (nem az átfogó!!), az alapon fekvő szögek a 90° és a 2°43"


a háromszögek átfogójával nem kell különösebben foglalkoznod

2011. ápr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
és mennyi az eredméy mer én ezt még mindig nem értem.
2011. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Legtöbb olyan bunkón ir vissza, hogy jobb lenne ha vissza se irna inkább"

Én is ugyan így vagyok a kérdezőkkel, azt várják, hogy helyettük csinálják meg a házit...


leírtam menetét, ennyit tudok segíteni, helyetted kiszámolni nem fogom, ha valamit nem tudsz elolvasni akkor szólj!

[link]

2011. ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, én nem azt várom h csinálják meg helyettem az eredményt azért kérdeztem h ha én is kiszámolom h jó e ... nem tehetek rola h nem értem a feladatot a tanárunk meg mindig felad annyit... közben pedig most fogok érettségizni ugyh jobban is mennie kéne....

de leginkább igyis a te válaszod volt a legjobb mer igy most már értem számolni azér meg tudok :D

Csak tudod nehány ember leirja h rajz csak h én meg ott akadok el....

de ha nem tudja akkor meg minek ir választ? én annak is örülök ha tényleg leirják a menetét a feladatnak

2011. ápr. 17. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!