Mekkora a téglarakás súlya, ha a nyomás 35000Pa felület 3 m2?
Mekkora felhajtóerő hat egy olyan vízbe merülő testre,amely téglatest alakú és egy csúcsba futó éleinek hossza 2 ; 3; 4 cm?
Mekkora erővel tudunk vízben tartani egy 10 kg tömegű, 2500 km/m3 sűrűségű követ?
levezetés fontos lenne :)
2011. ápr. 15. 21:11
1/2 Silber válasza:
Na. Az elsőt megcsinálom neked, a másik kettőhöz instrukciót adok.
1.: Mi a nyomás definíciója? p=F/A. p és A ismert, F ismeretlen. Átrendezve: F=p*A=35000Pa * 3m^2=105000 N
2.: Használd Archimédesz törvényét (a folyadékba merülő testre felhajtóerő hat, amely annak súlyával arányos).
3.: A gravitációs erőből (F=m*g, ahol g=10 m/s^2) vond ki a felhajtóerőt, mivel egymás ellen dolgoznak.
2/2 anonim válasza:
Az első válaszoló teljesen jól leírta...:D