7. osztályos fizikaházi? SEGÍTSÉG!


Mekkora a téglarakás súlya, ha a nyomás 35000Pa felület 3 m2?


Mekkora felhajtóerő hat egy olyan vízbe merülő testre,amely téglatest alakú és egy csúcsba futó éleinek hossza 2 ; 3; 4 cm?


Mekkora erővel tudunk vízben tartani egy 10 kg tömegű, 2500 km/m3 sűrűségű követ?


levezetés fontos lenne :)


2011. ápr. 15. 21:11
 1/2 Silber ***** válasza:

Na. Az elsőt megcsinálom neked, a másik kettőhöz instrukciót adok.

1.: Mi a nyomás definíciója? p=F/A. p és A ismert, F ismeretlen. Átrendezve: F=p*A=35000Pa * 3m^2=105000 N

2.: Használd Archimédesz törvényét (a folyadékba merülő testre felhajtóerő hat, amely annak súlyával arányos).

3.: A gravitációs erőből (F=m*g, ahol g=10 m/s^2) vond ki a felhajtóerőt, mivel egymás ellen dolgoznak.

2011. ápr. 15. 22:39
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jól leírta...:D
2011. ápr. 16. 16:56