Reggel 5órakor elindul egy szállítókocsi A-ból B felé. Ugyanekkor B-ből is elindul egy teherautó A felé. Pontosan 11órakor haladnak el egymás mellett. A teherautó 30 perccel hamarabb ér A-ba, mint a szállítókocsi B-be. Mikor érkezik meg a teherautó?

A megoldás kb. 16 óra 45 perckor. Valahogy másodfokú egyenlettel kéne kiszámolni.
2011. ápr. 13. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A találkozásig eltelt idő mindkettőnek 6 óra, a hátralévő idő a szállítókocsinak t óra, a teherkocsinak t-0,5 óra.

6*v1=(t-0.5)*v2 ( amit az egyik megtett eddig, azt a másiknak ezután kell megtenni).

6*v2=t*v1. A két egyenletből (v2/v1)= .......

A teljes út mindkettőnek egyenlő:

(6+t)*v1=(5,5+t)*v2

Ebből is kifejezve v2/v1 -et, és az előzőt behelyettesítve ....

2011. ápr. 13. 18:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2011. ápr. 13. 19:53