2011. ápr. 11. 07:06
1/3 anonim válasza:
Megoldani kevesebb idő, mint dekódolni ebből a leírásból. :-) Azt kell megmondanod, melyik halmazban van több elem, amihez lényegében két egész számot kell összehasonlítani, az egyik 2, a másik 3 egy hatványa. Ha ez nem megy, akkor vedd mind a kettőnek ugyanolyan alapú logaritmusát (kihasználva, hogy a logaritmus szig. mon. függvény).
2/3 anonim válasza:
A halmaz elemszáma:
2^2011-2^2010 = 2^2010
B halmaz elemszáma 3^1340
Nézzük 2010 és 1340 legkisebb közös többszörösét:
2010 |5
402 |2
201 |3
67 | 67
1
1340 |5
268 |2
134 |2
67 |67
1
Azaz 2010 = 2*3*5*67, 1340 = 2^2*5*67
Legkisebb közös többszörös így 2^2*3*5*67 = 4020
Így 2^2010 = 2^(4020/2) = [2^(1/2)]^(4200)
3^1340 = 3^(4020/3) = [3^(1/3)^(4200)
Innen pedig már csak az a kérdés, hogy gyök2, vagy 3.gyök3 a nagyobb, hiszen ugyanaz a hatványkitevő.
gyök2 = 1,41421
3.gyök3 = 1,44335
Tehát B számossága a nagyobb
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. ápr. 14. 21:03