Egy egyenes áthalad a (6;-4) és a (3;-1) pontokon. Írja fel az egyenes egyenletét! Hogyan induljak el?

2011. ápr. 10. 20:19
 1/4 bumbi02 ***** válasza:

Kell egy vektor (vagy irány vagy normál vektor, én a normál vektort szeretem)


felirod a normálvektort:

AB= OB-OA = 3-6;-1-(-4) = (-3;3) ez az irány vektor, elforgatjuk 90 fokkal -> (-3;-3) egyszerüsitve (-1;-1)


felirjuk az egyenletét

Ax + By = Ax0 + By0


Az A és a B az a normálvektor koordinátái tehát

A= -1

B= -1


az x és y ismeretlen, az x0 és y0 pedig egy választott egyenesen elhelyezkedő pont. Legyen pl a második, tehát az x0= 3

y0= -1


-x-y=-3+1=

-x-y=-2


szerintem.:)

2011. ápr. 10. 20:25
 2/4 anonim ***** válasza:

megadod az egyikből a másikba mutató vektort. a normálvektor erre lesz merőleges.

(3,3) és beírod a normálvektoros egyenletbe.

ha jól emlékszem még

3(x-6)+3(y+4)=0

de nekem ez már elég rég volt...

2011. ápr. 10. 20:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!:)
2011. ápr. 10. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:

minek vektor?? két ponton átmenő egyenes egyenlete

így e: (x-6)(-1+4)=(y+4)(3-6)

gondolom az egyenletrendezés már megy

2011. ápr. 10. 20:49