Valaki leellenőrizné az összevonásos házimat?


előre is köszi a segítséget, nem vagyok suliban, úgyhogy nem biztos, h jól értem

2x+3y-1,2x+3y-6xy=0.8x+6y-6xy

4+3x-2x+5-3y=9+x-3y

3/4a+1/2b-1/a+3-3/2b=2/4a+3-b

x-xy másodikon+2x+3xy másodikon+5=3x+2xy másodikon+5

2x másodikon-1,5x másodikon+3x másodikon+4x másodikon-12 x másodikon=-4,5x másodikon

2,8c másodikon+3.2b-4c másodikon-3b+8=-1.2c másodikon+0,2b +8


3(x+y+z)=3x+3y+3z

3(a-2b)=3a-6b

x(y+5)=xy+5x

-2(3-x)=-6+2x

x(4+x)=4x+x másodikon

-a(a másodikon-a)=-a harmadikon+a másodikon=-a

x(xy-1)=x másodikon y-x

x(4-x másodikon)=4x-x harmadikon

(5-x)6x másodikon=30-x harmadikon

x harmadikon(x másodikon-x)=x ötödiken-x

(1-x-2x másodikon)x másodikon=x másodikon-x harmadikon-2x negyediken

(-x)másodikon(x-5-6x másodikon=-x harmadikon-5x másodikon-7x negyediken


2011. ápr. 6. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez komoly, ez a kérdés? :O
2011. ápr. 6. 09:44
 2/7 A kérdező kommentje:

ellenőrizze le vki légyszi a házimat

most jobb?

2011. ápr. 6. 09:46
 3/7 anonim válasza:

Szia! Nagyjából jó, én 3 hibásat találtam...

(5-x)6x másodikon=30x másodikon-6x harmadikon

x harmadikon(x másodikon-x)=x ötödiken-x negyediken

(-x)négyzeten(x-5-6x négyzeten)=-x harmadikon+5x négyzeten+ 6x negyediken

(Az utolsóban nem vagyok biztos :/ )

Ügyesen megoldottad őket!! :D

2011. ápr. 6. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Hibák:

***********************************

3/4a+1/2b-1/a+3-3/2b=2/4a+3-b

Nem jó, viel -1/a nál először közös nevezőre kell hozni, ami -4/4a így a megoldás:

-1/a+3-b

***********************************

-a(a másodikon-a)=-a harmadikon+a másodikon=-a

A vége nem kellett volna, a^3-ont nem tudod összeadni a^2-onnal,a helyes megoldás itt volt:

-a harmadikon+a másodikon

***********************************

(5-x)6x másodikon=30-x harmadikon

30 után lemaradt az x másodikon,c^3-onnál pedig a 6 helyesen:

30*(x másodikon)-6*(x harmadikon)

***********************************

x harmadikon(x másodikon-x)=x ötödiken-x

a második tagnál nem szoroztál be, helyesen:

x ötödiken-x negyediken

***********************************

(-x)másodikon(x-5-6x másodikon=-x harmadikon-5x másodikon-7x negyediken

itt az előjelre kell figyelni, hiszen (-x)másodikon = x másodikon, tehát olyan, mintha x másodikon-al szoroznád, azaz helyesen:

x harmadikon -5x másodikon -6x negyediken

2011. ápr. 6. 14:02
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. ápr. 6. 15:15
 6/7 A kérdező kommentje:
de az utsónak az eleje, az nem -x?
2011. ápr. 6. 15:28
 7/7 A kérdező kommentje:
ja, már megvan, h miért +
2011. ápr. 6. 15:48