Mekkora annak a 40N nagyságú erőnek az arőkarja, amelynek a forgatónyomatéka 20Nm?

k=?
2011. márc. 30. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

M=F*k ---> k=M/F

innen menni fog

2011. márc. 30. 17:50
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyelj ide! Ha az egyik mennyiség N-ban, a másik Nm-ben van megadva, és az erőkar hosszát nyilván méterben mérjük, akkor egy tipped van kitalálni a műveletet, amivel kijönnek egymásból, és így rögtön kiderül a válasz.
2011. márc. 30. 23:58