Hogyan kell kiszámítani a trapéz szögeit?


Adott az "a", "b" oldal és a magasság.

a= 12cm

b= 8cm

ma= 9cm


Hogyan kell ebből kiszámítani az alfa szöget?


2011. márc. 27. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni mi micsoda? 10 perce ezen gondolkozom, de a MEGADOTTakból nem tudok rájönni..

Tulajdonképpen ez csak egyféleképpen lehet, akkor meg nem

lehet kiszámolni. (Hangsúlyozom: a megadottakból)

Én feladtam...

2011. márc. 27. 16:00
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig csak ennyi van megadva.
2011. márc. 27. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Ábra nincs? Nem egyenlő oldalú, nem szabályos? Mert az is egy adat! Melyik az alfa szög? (Bár mindegy, mert semelyiket se tudom kiszámolni..)

Ha kideríted, hogy "ja! ezt lehagytam", akkor Neked kell kiszámolni..

2011. márc. 27. 16:06
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem hagytam ki semmit. Itt a trapéz képe(egyenlőszárú):


[link]

2011. márc. 27. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok matekból XD Ha eltoljuk a magasságot akkor máris kapunk egy derékszögűt! Pitagorasz tétel és cosinusz tétel és meg is van. Hajrá!
2011. márc. 27. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

"Itt a trapéz képe(egyenlőszárú): "

Nem hagytál ki semmit? És ez hol van az eredeti kérdésben?

3 oldalt teleírtam, rajzoltam, amire rájöttem, hogy kevés az adat, mert nem egykönnyen adok fel bármit is.

Igen, ezzel + adattal a feladat rövid úton megoldható, goooooooooo!

2011. márc. 27. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Goooooooo... sin alfa= tan(9/2) vagy ha az ábrát nézem, mert még lemásolni se tudtad, akkor sin alfa=tan(9/1,5)
2011. márc. 27. 17:02
 8/10 A kérdező kommentje:
Kössz szépen minden vlaszt egy pithagorasszal meg egy cosinussal megoldottam:D
2011. márc. 27. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:

A sinus nem egyenlő tangensel.


tg(alfa)=1,5/9=1/6. ábra alapján. Más adat van az ábrán, meg itt leírva.

2011. márc. 27. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Fordítva, az előbb cotangenset írtam:


tg(alfa)=9/1,5=6

2011. márc. 27. 17:29