Matek: egy háromszög kerülete 10 cm, két szöge 60°-os és 30°-os. Szerkeszd meg ezt a háromszöget! Milyen hosszúak oz oldalai?

2011. márc. 26. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
gyökér vagy. mi nehéz ezen? tételek. biztos leírtátok. az alapján számold ki, aztán szerkeszd meg.
2011. márc. 26. 13:21
 2/12 A kérdező kommentje:
nyaljál sót nézz tükörbe azt ne gyökerezz ha nem tetszik akkor minek írtál. ? és mi van hanem írunk még tételeket barom.
2011. márc. 26. 13:54
 3/12 anonim válasza:

húzol egy vonalat, körzővel szerkesztesz rá egy merőlegest. ( 180°-30°-60°=90°).

Wikipédia:

A 60 fokos szög szerkesztése:


* Meghúzunk egy egyenes szakaszt

* Kijelölünk rajta egy O pontot

* Húzunk O-ból egy körívet, ami metszi az egyenes szakaszt; a metszéspont legyen A

* A körző szögnyílását változatlanul hagyva húzunk A-ból egy körívet, hogy messe az O középpontú körívet. Legyen ez a metszéspont B

* Az AOB hegyesszög 60 fokos lesz.


Esetedben az A pont az a derékszög és kész is vagy.


De azt is csinálhatod, hogy húzol egy vonalat szerkesztesz rá egy 60° os szöget másik végére szintén és az egyiket elfelezed.

2011. márc. 26. 15:04
 4/12 anonim válasza:
Előzőnél elírtam nem az A pont lesz a derékszög hanem az O pont bocsi.
2011. márc. 26. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:

utóbbi válaszoló, te is zseni vagy -.-''

és az oldalak hosszát honnan tudná? ha azt se tudja mik a szögtételek, mert nem tudja kinyitni azt a rohadt könyvet?

ha nem lenne primitív dolog, többet segítenék.

2011. márc. 26. 15:40
 6/12 A kérdező kommentje:

aki segíteni szeretne annak köszönöm!

az utolsó válaszolónak pedig: ha beleakar kötni vmibe akkor menjen máshova mert nem vagyok kíváncsi baromságaira.

2011. márc. 26. 16:25
 7/12 anonim válasza:
0%
Az oldalak hosszát meg tudod mérni vonalzóval a szerkesztés után! 14/L :)
2011. márc. 26. 16:39
 8/12 anonim válasza:
Vagyis nem bocsi!! (utolsó voltam)
2011. márc. 26. 16:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Honnan a tévhited, hogy bármiféle szögtétel szükséges a megoldáshoz?


Maximum azt érdemes tudni, hogy a 30-60-90 fokos szögekkel rendelkező háromszögben az átfogó egyenlő a rövidebbik befogó kétszeresével.

Ha

a, b - a két befogó (a < b)

c - az átfogó

α = 30°

ß = 60°

K = 10 - a kerület


akkor a három felírható összefüggés

K = a + b + c

a² + b² = c²

c = 2a

Három egyenlet a három ismeretlenhez, nem lehet gond a megoldás


A szerkesztéshez meg elegendő bármelyik befogó ismerete.


DeeDee

**********

2011. márc. 26. 17:34
 10/12 anonim válasza:
Elnézést nem vettem figyelembe, hogy a kerület meg van adva...
2011. márc. 26. 18:30
1 2