Melyik az a szám, amelynek a 3,6%-a?


[link]


Köszönöm szépen :)


2011. márc. 25. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Na ne már... ennek mennie kell! Először is megoldod az egyenletet amit küldtél, ebből kijön egy szám. Nem nehéz, csak figyelni kell a műveleti sorrendekre. Először elvégzed az osztást felül, majd az eredményhez hozzáadsz 3-at. Ezután elvégzed a lenti zárójelben levő osztást, illetve szorzást, és kivonod őket egymásból. Az eredményt amit kapsz, beszorzod 0,3125-tel. Ezután csak simán elosztod a felső számot az alsóval és megkapod hogy mennyi is a szám. Ezután csak végig kell gondolnod, hogy hogyan is számolunk százalékot. Ha valaminek ki akarod számolni az x %-át akkor úgy írod fel, hogy mondjuk:

P = 1562/100 * 52 (Ebben az esetben az 1562-nek akarjuk megtudni az 52 százalékát)

Miután kiszámoltad az egyenletedet, te a fentebb leírt "képletből" a P-t kapod meg, és a példában említett 1562-t keressük, tehát:

a kijött szám = x/100 * 3,6

Ha ezt átrendezzük x-re, akkor:


(a kijött szám * 100)/3,6 = x


Próbáld ez alapján megcsinálni, én így tudtam legegyszerűbben megtanulni a százalékszámítást. Egyébként nekem x-re 240 jött ki kereken, de ne vedd készpénznek, csak gyorsan átfutottam, nem biztos hogy pontos.

2011. márc. 25. 15:56
 2/3 A kérdező kommentje:
sikerült megcsinálni.:)
2011. márc. 26. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök :)
2011. márc. 26. 23:13