2011. márc. 24. 15:35
1/1 anonim válasza:
Ez most komoly? Tényleg itt tart az ország, hogy ilyen feladatokat nem tudnak megoldani a diákok? OMG...
Tessék:
"Három tyúk három nap alatt három tojást tojik." -> egy tyúk egyharmad tojást tojik egy nap alatt (ha egyforma tyúkok).
a) Ebből következik, hogy kilenc nap alatt kilenc tyúk 9*9*1/3 tojást tojik (gy.k. az 27).
b) nyilván 10=5*1/3*x egyenlet megoldása kell, ezt átrendezve: 2*3 = x, tehát x=6 (ellenőrizni így lehet: 6*5*1/3 =10 )
c) y*1/3*9 =21 (mint az előbb, csak most más az ismeretlen, de ez itt lényegtelen) átrendezve: 63/9 = y, tehát y=7 (ellenőrzés: 7*9*1/3 = 21)