Három tyúk három nap alatt három tojást tojik. A, Hány tojást tojik kilenc tyúk kilenc nap alatt? B, Öt tyúk hány nap alatt tojik 10 tojást? C, Hány tyúk tojik kilenc nap alatt 21 tojást?

2011. márc. 24. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Tényleg itt tart az ország, hogy ilyen feladatokat nem tudnak megoldani a diákok? OMG...


Tessék:


"Három tyúk három nap alatt három tojást tojik." -> egy tyúk egyharmad tojást tojik egy nap alatt (ha egyforma tyúkok).


a) Ebből következik, hogy kilenc nap alatt kilenc tyúk 9*9*1/3 tojást tojik (gy.k. az 27).


b) nyilván 10=5*1/3*x egyenlet megoldása kell, ezt átrendezve: 2*3 = x, tehát x=6 (ellenőrizni így lehet: 6*5*1/3 =10 )


c) y*1/3*9 =21 (mint az előbb, csak most más az ismeretlen, de ez itt lényegtelen) átrendezve: 63/9 = y, tehát y=7 (ellenőrzés: 7*9*1/3 = 21)

2011. márc. 24. 16:15