előre is köszönöm a válaszokat :DD : )2011. szept. 4. 14:20
2/6 A kérdező kommentje:
nauri tünsz .. xDDDDDDDDD
2011. szept. 4. 14:24
3/6 anonim válasza:
Nem tudom, feltűnt-e, hogy egyenes arányosságról van szó. Ahányszorosára változtatod a tyúkok vagy a napok számát, annyiszorosára változik a tojások száma. Most már csak azt kell felismerned, hogy a 3 tyúk a 9-nek pontosan egyharmad része és a 3 nap is egyharmada a 9 napnak. Innentől már menni fog?
4/6 A kérdező kommentje:
godoltam hogy 3 xD
2011. szept. 4. 14:26
5/6 anonim válasza:
Először kiszámítjuk, hogy egy tyúk egy nap alatt hány tojást tojik. Ez:
9/9*9 = 1/9
3 tyúk 3 nap alatt: 3*3*1/9 = 1
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó:) ez lett a jó megoldás:D
2011. szept. 5. 17:28