előre is köszönöm a válaszokat :DD : )
2011. szept. 4. 14:20
 1/6 anonim válasza:
szia :DDDDDDDDDD xD
2011. szept. 4. 14:23
 2/6 A kérdező kommentje:
nauri tünsz .. xDDDDDDDDD
2011. szept. 4. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, feltűnt-e, hogy egyenes arányosságról van szó. Ahányszorosára változtatod a tyúkok vagy a napok számát, annyiszorosára változik a tojások száma. Most már csak azt kell felismerned, hogy a 3 tyúk a 9-nek pontosan egyharmad része és a 3 nap is egyharmada a 9 napnak. Innentől már menni fog?
2011. szept. 4. 14:26
 4/6 A kérdező kommentje:
godoltam hogy 3 xD
2011. szept. 4. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először kiszámítjuk, hogy egy tyúk egy nap alatt hány tojást tojik. Ez:


9/9*9 = 1/9


3 tyúk 3 nap alatt: 3*3*1/9 = 1

2011. szept. 4. 17:19
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó:) ez lett a jó megoldás:D
2011. szept. 5. 17:28