1 m3 hány dm3 és cm3? Mennyi közöttük a váltószám?

2011. márc. 20. 13:47
 1/8 anonim válasza:
1%
1 m3 = 10dm3= 100 cm3 tehát : 10, és 100
2011. márc. 20. 13:58
 2/8 anonim válasza:
98%
1m3 = 1000dm3 = 1 000 000cm3 1000-rel kell szorozni.
2011. márc. 20. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
a köb, azaz ^3 az mindig 3 darab 0-t jelent, ergo 1000 a váltószám!!!
2011. márc. 20. 15:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. márc. 20. 19:27
 5/8 anonim válasza:
83%
1000
2011. ápr. 8. 07:15
 6/8 anonim válasza:
100%

1m3=1000dm3=1000000cm3

Azt hiszem.

2015. máj. 4. 15:19
 7/8 anonim válasza:
100%

Ugye azt mindenki tudja, hogy:

100 cm = 1 m


Akkor 1 m3 az bizony 100cm*100cm*100cm = 1 000 000 cm3


Ugyanígy tudjuk, hogy:

1 dm = 10 cm = 0,1 m

Tehát 10 dm = 1m


Akkor 1 m3 az bizony 10 dm * 10 dm* 10 dm = 1 000 dm3


Nagyon szívesen. :)

2015. szept. 1. 19:25
 8/8 infmath válasza:
96%

Az utolsó válaszadó már leírta a helyes megoldást, de ha megengeded, akkor én is leírnám.

Az emberek a mértékegység átváltásokkal úgy vannak, hogyha egyszer ezeket betanulod, begyakorlod, menni is fog. Ez így van, de nem a leghelyesebb megoldás. Hogy miért mondom ezt? Lehet, hogy éppenséggel fogod tudni a dolgozatnál, hogy 1m^3 = 1000dm^3 = 1 000 000 cm^3, de ha majd megkérdezik az illetőtől kb. 15 év múlva ugyanezt, akkor nem feltétlen hogy tudni fogja rá a választ. Szerintem sokkal célravezetőbb, ha logikával kikövetkezteted ezeket a magolás helyett.

Nos, akkor nézzük ezt a "bonyolult" matematikai problémát:

Vegyük először alapkoncepciónak a 1m^ = ? dm^3


Ugyanígy tudjuk, hogy:

1 dm = 10 cm = 0,1 m

Tehát 10 dm = 1m

Ezáltal megtudjuk állapítani, hogy 1m^3 10dm * 10dm * 10dm = 1000dm^3


A következő koncepció: 1m^3 = ? cm^3

Azt ugye tudjuk, hogy

100 cm = 1 m


Akkor 1 m3 az 100cm*100cm*100cm = 1 000 000 cm3


Ennyire pofonegyszerű az egész dolog. Nem egyszerűbb megérteni és logikailag végigszemlélni ezt az egész dolgot, mint inkább magolni?

2017. jan. 14. 21:06