Matekesek, ezt hogyan kell megoldani? Kérlek adjatok pontos és érthető válaszokat. Sürgős!


Egy biciklis egy lejtőn 20 perc alatt megy fel. Lefele ugyanezen a lejtőn a biciklis sebessége kétszer akkora, mint felfele. Hány perc alatt ereszkedik le a lejtőn a biciklis?

Zöld pacsi annak, aki segít.


2011. márc. 17. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez sima fordított arányosság, ha a sebessége duplája lesz, akkor az idő a fele. Így 10 perc alatt.

Sebesség=út/idő

Sebessége 2-szer annyi , az út ugyanannyi, így ez az egyenlet akkor teljesül, ha az idő a fele lesz.

2011. márc. 17. 14:28
 2/4 A kérdező kommentje:
matematikailag ezt hogy kell leirni?
2011. márc. 17. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

ha 20 perc az út fel, és lefelé kétszer akkora a sebesség, akkor feleannyi ideig tart megtenni. (mivel az út hossza ugyanaz) sima egyenes arányosság.


egy matekos.

2011. márc. 17. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha képlettel gondolod (bár bonyolultabb így)


s=v*t

s(fel)=v(fel)*20

s(le)=v(fel)*2*t(le)


Ez a kettő egyenlő, mert az út ugyanannyi:

v(fel)*20=2*v(fel)*t(le) Ezt v-vel és 2-vel elosztva adódik az eredmény.

2011. márc. 17. 15:00