Mennyi volt Marika zsebpénze? Levezetéssel írjátok le légyszi, hogy megértsem.

Marika pénzének felén könyvet vásárolt, ezután kapott 50Ft-ot, majd jelenlegi pénze 1/5 részéért ajándékot vesz. A nagyitól ezek után kap 40Ft-ot, most pénzének 1/3 részét öccsének adja és 50Ft-ot édességre költ. Így 350 Ft-ja marad. Mennyi pénze volt eredetileg?
2009. febr. 21. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Visszafele kell levezetni:

350+50=400

400+200=600 (ha a 2/3-ad 400, akkor 1/3-ad 200)

600-40=560 (nagyi ad neki)

(560:4)*5=700 (mert 4/5-öd pénze marad, akkor az 5/5-öd az 700)

700-50=650 (mert megint kap)

650*2=1300 (mert az eredeti pénz felét elköltötte)

1300 Forintja volt eredetileg.

2009. febr. 21. 11:39
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nekünk valamilyen egyenlettel vagy egyenlőtlenséggel kellene megoldani. Arra nincs valamilyen ötletetek, hogy hogyan kellene helyesen felirni? Mégegyszer köszi!
2009. febr. 21. 12:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok

Még így lehetne felírni:

[([350+50+(400*0,5)+40]/4)*5-50]*2=X

2009. febr. 21. 13:56