Valaki segít ebben a fizika feladatokat?


1)Egy tekercsre egy 50 müF kapacitású feltöltött kondenzátort kapcsolva 1000 Hz frekvenciájú rezgések jöttek létre . Mekkora a tekercs önindukciós együtthatója?

2)A fehér papírlap a ráeső fény nagyobb hányadát veri vissza , mint az üveg , mégsem látunk benne tükörképet . Miért ?

3)Ábrázoljuk grafikonon, hogyan függ a törési szög a beesési szögtől , ha a fény gyémántból vákuumba lép !


2011. márc. 13. 14:31
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

1)Egy tekercsre egy 50 müF kapacitású feltöltött kondenzátort kapcsolva 1000 Hz frekvenciájú rezgések jöttek létre . Mekkora a tekercs önindukciós együtthatója?


ω=1/(√LC)=2π*f

L=1/(ω^2*C)=1/((2π*f)^2*C)= 5*10^(-4) H


L=

2011. márc. 13. 17:59
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

2)A fehér papírlap a ráeső fény nagyobb hányadát veri vissza , mint az üveg , mégsem látunk benne tükörképet . Miért ?


Mert a visszavert fény diffúz - egyenetlen a papit felszíne, igy a beeső fénysugarak össze-vissza szóródnak - nem alakul ki kép ( a párhuzamosan beeső fénysugarak nem párhuzamosan verődnek vissza )

2011. márc. 13. 18:02