Matekban segítenétek?

Figyelt kérdés

1.A Hofukról, a Kolebekről, a Sirákról és a Tókákról a következőket tudjuk: minden Tóka Hofu és minden Sira Koleb, de nem Hofu. A Hofuk fele Koleb, a Kolebek fele nem Hofu, és a nem Hofu Kolebek fele Sira. Nincs olyan, aki Sira és Tóka is lenne, de ugyanannyian vannak a Sirák, mint a Tókák. Hányszor annyian vannak a nem Tóka Hofuk, mint a Tókák?



2.András és Béla gondolnak egy-egy pozitív egész számra, és ezt külön-külön megsúgják Csabának. Csaba ezután hangosan kimondja a két hallott szám különbségét, ami 5. Ezután András kijelenti, hogy nem tudja Béla számát. Kisvártatva Béla is közli, hogy ő sem tudja András számát. Ekkor András azt mondja, hogy ő most már tudja Béla számát, de azt is hozzáteszi, hogy ha mindketten eggyel nagyobb számra gondoltak volna, akkor ennyiből még nem tudta volna kitalálni. Melyik számra gondolt András?



3.Ottó kedvenc olvasmánya a nyolckötetes Matematikai Enciklopédia. Mind a nyolc kötet sorszámozott és egyforma vastag. Ottó ennek a nyolc könyvnek külön polcot készített, melyen a könyveket a sorszámuknak megfelelő sorrendben tárolja. Egyik alkalommal öccse is belenézett a könyvekbe és úgy rakta azokat vissza a polcra, hogy minden könyv a helyére vagy azzal közvetlen szomszédos helyre került vissza. Hány különböző sorrend alakulhatott ki a polcon, miután Ottó öccse visszatette a nyolc könyvet a polcra?


2011. márc. 13. 12:52
 1/3 szvandaaa ***** válasza:

Szia!!!

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem az utolsó, a könyves megoldás: 8*7*6*5*4*3*2*1 féle képpen tehette vissza.

2011. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az elsőnek van egyáltalán megoldása?

már mindenfélét rajzoltam, de nem sikerül :( XD

2011. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
:) mindegy már nem aktuális,de azért köszi
2011. márc. 15. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!