Egy sporttábor 100 lakójának mindegyike pontosan egy sportággal foglalkozik: focizik, atletizál, vagy úszik. A sporttábor lakóinak egy része igazmondó, ők mindig igazat mondanak, a többiek hazudósak, ők mindig hazudnak. EGy felmérés alkalmával a tábor minden lakója az igen és nem szavakkal válaszolt a következő kérdésre:


1.Kérdés: Te focista vagy? 2. Kérdés: Te atléta vagy? 3. Kérdés: Te úszó vagy?


Az első kédésre 53, a másodikra 46, a harmadikra 37 igen válasz érkezett. Hány hazudós lakója van a sporttábornak?


2009. febr. 20. 19:09
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
.. lássuk csak.. nem mert a versenynek már vége.. és amiket itt mások néha kérdeznek..
2009. febr. 20. 23:49
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

22:24-es vagyok:

Ugye 36-tal több igen van, mint kellene. De ha azt nézzük, hogy 18 hazug van, akkor még mindig 118 főnél tartunk. (ugyanis azt feltételezted, hogy a 36 hazugságon kívül a többi igaz. De 100 nem lehet igaz, mert annyian vannak összesen)

Viszont végig lehet számolni a lehetséges eredményeket (visszafele kezdem):

72/ 72x2+28x1=172 (nem jó)

54/ 54x2+46x1=154 (nem jó)

36/ 36x2+64x1=136 (ez lesz az)


[Ha elsőre nem jön át, akkor az igenek számát számoltam ki egyes esetekre. Minden hazug=2 igen, az igazak=1 igen]

2009. febr. 20. 23:54
 13/23 A kérdező kommentje:
értem hogy vmi nem stimmel a 18al.. de meg akarom oldani normálisan. ok köszi, akkor ezt a kérdést elrontottam. Köszi mégegyszer. Szia
2009. febr. 21. 01:03
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, a 36 a jó!

Ahogy feletted író is írta:

36 hazudós 72 igen választ adott, a 64 igazmondó 64 igen választ, ami összesen 136. Remélem, a többi példád jó!

2009. febr. 21. 01:53
 15/23 anonim ***** válasza:
9es vagyok, a gordiuszon is ez a példa volt... ezt elrontottam ^^ de a többi jó lett. plusz még egy rakat példát nem tudtam megoldani, de sebaj.:)
2009. febr. 21. 08:45
 16/23 anonim ***** válasza:
A hetedikes vagyok: végig értem, de egy csomót nem értettem. (kb 5-t) úgyhogy azokat tippeltem. Véletlenül nem a Kolonics Iskolában írtad?
2009. febr. 21. 11:46
 17/23 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy én elrontottam, de nem bonyolítottam túl cseppet sem. Én is voltam versenyen, de én összeadtam a három számot, 136 jött ki, mivel csak 100 lakos van, 36 hazudós :). Vagy nem?
2009. febr. 21. 15:22
 18/23 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válaszoló utolsónak: én is így csináltam!
2009. febr. 21. 17:12
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy nem-e gerinctelen dolog ez, hogy itt kérdezel, de mivel írtad, hogy vége a versenynek, bocsánatot kérek ezért.

Amúgy én is így számoltam, mint az előzők. Szerintem nem kell ezt túlbonyolítani. :)

2009. febr. 21. 18:08
 20/23 A kérdező kommentje:
Ok, semmi gond, nem tudhattad. Rendes vagy hogy bocsánatot kérsz, ez nem gyakori.Először én is jól gondolkodtam, de aztán egy hülye ötlet bezavart, amit nem így kellett volna felhasználni, és sajna ezért rontottam el. :( De azért köszi mindenkinek, igazatok van. Nem ott írtam, én Szegeden a Ságváriban írtam. Nekem nem sikerült túl jól: nem volt időm az összes meglévő megoldásomat átírni a kódlapra, és ezt a feladatot elrontottam.
2009. febr. 21. 20:25
1 2 3