Metanal égésének egyenlete h van? sztearinsav égése? etanol enyhe oxidációja rézoxiddal?

2011. márc. 5. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Metanal:

HCHO + O2 = CO2 + H2O

Sztearinsav (oktadekánsav):

CH3-(CH2)16-COOH + 26O2 = 18CO2 + 18H2O

Etanol:

CH3-CH2-OH + CuO = CH3-CHO + Cu + H2O

2011. márc. 5. 19:24