KÉMIA : Hogyan lehet kiszámolni az etanol (etil-alkohol) százalékos összetételét?

2011. márc. 25. 17:37
 1/8 Silber ***** válasza:

Ha tömegszázalék, akkor:

%(m/m)=m(etanol)/m(oldat)*100

Ha mólszázalék:

%(n/n)=n(etanol)/n(összes)*100

Ha térfogatszázalék:

%(V/V)=V(etanol)/V(összes)*100

2011. márc. 25. 17:41
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. márc. 25. 17:43
 3/8 A kérdező kommentje:

Összegképlet alapján százalékos összetétel kiszámítása, illetve százalékos összetételből képlet meghatározása

de nekem ez kellene :/

2011. márc. 25. 17:53
 4/8 Silber ***** válasza:
Várj... Te egész másról beszélsz. Arra gondolsz, hogy az egy molekulán belüli különböző minőségű atomok milyen arányban vannak benne?
2011. márc. 25. 18:10
 5/8 A kérdező kommentje:
igen,pontosan :)
2011. márc. 25. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:

ehhez szerintem igazából csak az etanol összegképletét kell tudni:C2H5OH

Azaz 2 C, 6 H és 1 O.

Ha a mennyiségük kell, akkor C:H:O=2:6:1

Ha pedig a tömegük aránya, akkor minden arányszámot megszorzunk a megfelelő moláris tömeggel

2011. márc. 25. 20:29
 7/8 anonim válasza:

Az etil-alkohol: C2H5-OH

M(etil-alkohol)=46g


szén:24x100/46= 52,17%

hidrogén:6x100/46= 13,04%

oxigén:16x100/46= 34,79%


a szénnél a 24 úgy jött ki hogy 12(szén moláris tömege) x 2(mivel egy molekulán belül 2 db van belőle), a hidrogénnél 1x6(mivel 6db van egy molekulában), és ugyanígy van az oxigénnél.Fordítva meg tulajdonképpen annyi hogy ezeket felírod, amit nem ismersz azt X-el jelölöd és átrendezed az egyenleteket.

2011. márc. 25. 20:31
 8/8 A kérdező kommentje:
igen pont ez kellett! köszönöm :)
2011. márc. 26. 10:39