Matek HF, segitség,10. -es matek?


Egy körhöz eg P külső pontból húzott szlő a kört olyan pontokban metszi,hogy a P-hez közelebbi metszéspont 10 cm-rel kisebb,a távolabbi 10 cm-rel nagyobb távolságra van a P-től,mint P-t a kör középpontjától összekötő szakasz hossza.Mekkora a kör sugara ?

lécci irjátok le a menetét is !

köszönöm előre is


2011. márc. 2. 19:12
 1/7 DudoloPocok ***** válasza:

PO = a

PB =b

PC= c


B,C szelő metszéspontjai


igaz :

a=b+10

c=a+10

innen : b+20=c, azaz a szelő hossza 20 cm

Ha felezőmerőlegest állítunk BC szelőre kapunk egy derékszögű 3szöget, aminek az átfogója a, az egyik befogója b+10, azaz a. Tehát van egy egyenlő oldalú derékszögű 3szög, aminek az átfogója egyenlő az egyik befogójával, ami nem lehetséges, csak abban az esetben, ha nem 3szögről van szó, hanem P,B,C O pontok egy egyenesen vannak rajta, azaz a szelő egyben a kör átmérője is.


a sugár : 10 cm

2011. márc. 2. 20:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt:


[link]

2011. márc. 2. 20:16
 3/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek.

utolsó ez honnan van ? :)

2011. márc. 2. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Saját gyártmány. :-)

A Windows Paint progijával csináltam.


DeeDee

********

2011. márc. 2. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tudtunk segíteni, de árulj el valamit: érted is a megoldásokat, vagy csak udvariasságból köszönted meg azokat?

Biztos vagyok benne, hogy a válaszolók nagy többsége nem annak örül, hogy leír egy (kimásolható) megoldást, hanem ha sikerül egy feladat megoldásának logikáját megvilágítani, amit esetleg később is hasznosítani lehet.


DeeDee

*******

2011. márc. 2. 22:06
 6/7 A kérdező kommentje:

én megértettem.csak arra nem jöttem rá,hogy irjam fel.

Te hány éves vagy,hogy ilyeneket tudsz ?

2011. márc. 3. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Messze mögöttem már az iskolás kor.

Nyugdíjas gépészmérnök vagyok. :-)


DeeDee

********

2011. márc. 4. 12:33