Mi lehet az a szám amelynél 3-mal nagyobb 4-szerese legfeljebb akkora mint a számnál 5-tel kevesebb szám 3-szorosa?
ehez egy egyenlet is kéne!
Köszii a válaszokat!
2011. márc. 1. 18:32
1/5 DudoloPocok válasza:
(x+3)*4<=(x-3)*5
4x+12<=5x-15
27<=x
2/5 A kérdező kommentje:
Köszii :)
2011. márc. 1. 18:41
3/5 anonim válasza:
ez nem jóóóóóóóóó. SZÁMNÁL 5-tel KEVESEBB SZÁM 3-SZOROSA
4/5 DudoloPocok válasza:
Jogos az utolsó észrevétele, megcseréltem a két számot. A helyes egyenlet
(x+3)*4<=(x-5)*3
4x+12<=3x-15
x<=-27
5/5 A kérdező kommentje:
Köszii szépen h észrevetted :)
2011. márc. 2. 19:31