Matek házi NEM ÉRTEM! Több lent!? Köszii a válaszokat!


Mi lehet az a szám amelynél 3-mal nagyobb 4-szerese legfeljebb akkora mint a számnál 5-tel kevesebb szám 3-szorosa?



ehez egy egyenlet is kéne!

Köszii a válaszokat!


2011. márc. 1. 18:32
 1/5 DudoloPocok ***** válasza:

(x+3)*4<=(x-3)*5


4x+12<=5x-15

27<=x

2011. márc. 1. 18:38
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszii :)
2011. márc. 1. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:
ez nem jóóóóóóóóó. SZÁMNÁL 5-tel KEVESEBB SZÁM 3-SZOROSA
2011. márc. 1. 19:26
 4/5 DudoloPocok ***** válasza:

Jogos az utolsó észrevétele, megcseréltem a két számot. A helyes egyenlet


(x+3)*4<=(x-5)*3

4x+12<=3x-15

x<=-27

2011. márc. 2. 08:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszii szépen h észrevetted :)
2011. márc. 2. 19:31