Exponenciális egyenlet.
4^2*3^x=9*2^x
Elvileg a megoldásnak 2 kellene lennie, a wolframalpha szerint 1,4192 Nekem meg állandóan -3 jön ki.
vagy 7. Mit rontok el? Zöld könyvben a 985 ös példa.
Köszönöm ha segítesz!
2011. márc. 1. 09:43
1/4 A kérdező kommentje:
Amint látom, elírtam a példát
helyesen:
4^2*3^x=9*2^2x
Megpróbálom még kiszámolni, talán ez volt a hiba ;)
2011. márc. 1. 09:47
2/4 anonim válasza:
Így kijön a 2. (3/4)^x=9/16=(3/4)^2
3/4 anonim válasza:
Bocs, hogy x helyett 'a'-t írok, ez van a készletben.
4² * 3ª = 9 * 2²ª
4² * 3ª = 3² * 4ª
(4/3)² = (4/3)ª
Ha az alapok egyenlők, a kitevők is egyenlők
a = 2
====
4/4 anonim válasza:
Wolframalpha szerint is 2 jön ki. Ami neked kijött, az gyök2, első ránézésre pont a 2-es szorzó hiánya volt ennek az oka.