Sorozatokat vesszük és ki kel számolni hogy mennyi az
a158
Itt vannak az adatok:
a1:7
d:6(külömbség)
a158:?(ezt kell ki számolni!
2011. febr. 28. 17:00
1/1 DudoloPocok válasza:
a(n)=a(1)+(n-1)d
a(158)=7+157*6=949