Van egy lovas kerék aminek az átmérője 88 cm . Mennyi fordulatot tesz meg 2,5km hosszú úton?2011. febr. 27. 20:31
2/2 anonim válasza:
A kör kerülete: d*pi=88*3,14=276,32 cm
2,5km=250000cm
250000/276,32=905,04-et fordul