2011. febr. 26. 12:25
1/1 anonim válasza:
Egy n szögű sokszögnél az egy csúcsból húzható átlók száma:n-3
Öszzesen: (n(n-3))/2 átló húzható egy csúcsból (azért osztjuk le kettővel mert az átlókat mindkét szögnél beleszámoltuk.
Most megoldogatjuk ezt az egyenletet és megnézzük, hol jön ki n egész számra az lesz a megoldás:
5=(n(n-3))/2
0=n^2-3n-10
n1=5 és n2=-2 (ez hamis gyök mivel -2 szög nem létezik)
Tehát a megoldás B)5