Henriettaaa kérdése:

Valaki segít a matek háziban?


1. Mi a középpontja és mekkora a sugara annak a körnek melynek egyenlete:

4xnégyzet+4ynégyzet-12x+20y-2=0


2. Oldja meg a valós számok halmazán:

3x-5gyökalatt +2 =x-1


köszönöm szépen


2011. febr. 22. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

1. leosztom 4-el: x^2+y^2-3x+5y-0.5=0 innen

teljes négyzeteket csinálok:

(x-1,5)^2+(y+2,5)^2 = 9

így a középpont (1,5,-2,5), a sugár pedig gyök(9) = 3


2. nem egyértelmű, hogy mi van a gyök alatt, de a lényeg, kikötés, utána minden mást ami nincs a gyök alatt átviszel a másik oldalra, négyzetre emeled mindkét oldalt, majd megoldod a másodfokú egyenletet. A kapott gyököket ellenőrzöd, mert a négyzetreemelés miatt lehet benne hamis gyök.

2011. febr. 22. 17:23
 2/4 DudoloPocok ***** válasza:

2.


3x-gyök(5)+2 =x-1 ..../+gyök(5)-x+1


gyök(5)=2x+3 ........./^2


5=4x^2+9+12x

4x^2+12x+4=0


x=(-12+-gyök(144-64))/8

x1=-2,618

x2=-0,382

2011. febr. 22. 21:26
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindkettőtöknek:)

nagy segítség volt h leírtátok:)

2011. febr. 23. 13:28
 4/4 A kérdező kommentje:
17.23 köszi szépen jó volt a megoldás:)
2011. febr. 24. 15:49