Mennyi az 5 cm élű szabályos tetraéder térfogata?2011. nov. 7. 17:34
2/3 BKRS válasza:
Ha jol emlekszem a terfogat kepletre:
V = √2 / 12 * a^3 = 125*√2/12 = 14,7313913 (cm^3)
Ugy jon ki a keplet, hogy Pitagorasz tetellel ki is lehet szamolni az alap magassagat,
√3/2 *a
aztan ebbol meg egy pitagorasz tetellel a tetraeder magassagat:
√6/3 a
Es akkor a terfogat alapterulet*magassag/3
V = (√3/2 *a^2)/2 * √6/3 a /3 =√2/12 * a^3
3/3 anonim válasza:
Csak érdekességként:
A szabályos tetraéder térfogata egyenlő egy olyan kocka térfogatának a harmadával, mely kocka lapátlója a tetraéder élhossza.
DeeDee
**********