Matek háziban segítene valaki?

Mennyi az 5 cm élű szabályos tetraéder térfogata?
2011. nov. 7. 17:34
 1/3 kucz válasza:
14.73 cm^3
2011. nov. 7. 17:43
 2/3 BKRS ***** válasza:

Ha jol emlekszem a terfogat kepletre:

V = √2 / 12 * a^3 = 125*√2/12 = 14,7313913 (cm^3)



Ugy jon ki a keplet, hogy Pitagorasz tetellel ki is lehet szamolni az alap magassagat,

√3/2 *a

aztan ebbol meg egy pitagorasz tetellel a tetraeder magassagat:

√6/3 a

Es akkor a terfogat alapterulet*magassag/3

V = (√3/2 *a^2)/2 * √6/3 a /3 =√2/12 * a^3

2011. nov. 7. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak érdekességként:

A szabályos tetraéder térfogata egyenlő egy olyan kocka térfogatának a harmadával, mely kocka lapátlója a tetraéder élhossza.


DeeDee

**********

2011. nov. 7. 20:28