Aki tudna benne segíteni legyen szíves, Köszönöm.2011. febr. 21. 19:21
1/5 anonim válasza:
2d- (11-2d) =5 (2-d) -d-2 (d-3)
2d-11+2d=10-5d-d-2d+6
4d-11=16-8d
4d=27-8d
-4d=27
d=-6,75
2/5 Silber válasza:
2d-(11-2d)=5(2-d)-d-2(d-3)
2d-11+2d=10-5d-d-2d+6
4d-11=-8d+16
12d=27
d=27/12
d=9/4
3/5 anonim válasza:
elsővagy, én csesztem el a -8d/+8d-vel
5/5 A kérdező kommentje:
Ok! Köszönöm szépen a segítséget.!
2011. febr. 21. 19:52