Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikai alapok. Hogyan...

Matematikai alapok. Hogyan bontsunk fel egy zárójelet? Hogyan fejezünk ki egy egyenletből egy értéket? Mi az a kiemelés? Egyszerűsítés.

Figyelt kérdés
Nagyon szépen köszönöm,ha valaki ezeket el tudná magyarázni nekem. Sajnos iskolába nem nagyon jártam,a munka fontosabb volt,viszont most szeretnék érettségizni,de ehhez előbb fel kell készüljek.
2009. febr. 14. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Zárójelet belülről: megkeresed azt, aminek a párja is ott van, és először ezt számolod ki.


Egyenletből ugye az ismeretlent akarod az egyik oldalra vinni - az összes többit a másikra. Ehhez az egész egyenletet lehet szorozni, osztani, hozzáadni vagy kivonni belőle. Vigyázz, hogy mindig az egész egyenlettel kell dolgoznod, nem csak az egyik felével.

2009. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben? :-)
2009. febr. 14. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

senki nem fogja neked itt kifejtni szerintem

ha csak nem mondasz konkrét példát legalább vmi gyakrolobol

2009. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Zárójelet úgy bontunk fel, hogy figyelünk az előjelekre pl:

6x-5(4-x)=6x-20+5x=X-20

tehát -x-=+, +x+=+, -x+=+x-=-, és ha számmal van megszorozva akkor MINDEN tagot be kell szorozni!

Egyenletből kifejezni értéket?

pl írok egyet aztán leírom hogyan kell:

4(5-x)+3x=(5-x)5+4

20-4x+3x=25-5x+4

20-x=29-5x

4x=9

x=9/4

Nah szóval szépen EGYENKÉNT felbontod a zárójeleket, aztán összevonsz(xes tagok és konstansok) majd az egyik oldalra rendezed az xes tagokat, másik oldalra a konstansokat. Arra figyelj, ha egyik oldalon elvégzel egy műveletet, pl kivonás, szorzás, akkor azt a másik oldalon is meg kell csinálni.

Kiemelés: ha egy adott kifejezés minden tagjában szerepel egy szám, vagy kifejezés, akkor azt ki lehet emelni.

pl : 3x+9=3(x+3)

Egyszerűsítés pedig ugyanaz szerintem mint a sima törteknél, annyira kell figyelni , hogy a legjobb ha csak szorzótényezőkkel egyszerűsítesz, ha összeg van akkor ne próbálkozz egyenlőre

sok sikert!

2009. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!