Matekban (verseny) kéne segítség?

Rengeteg verseny feladatot kell megoldanom de ezeket ne tudom. Kérlek segítsetek benne mert ezeket nem tudom. Előre is köszönöm
2011. febr. 16. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem írtad a feladatokat:)
2011. febr. 16. 16:19
 2/15 anonim ***** válasza:
Írd be ide a feladatokat, hátha tudunk segíteni.
2011. febr. 16. 16:24
 3/15 A kérdező kommentje:

Jaj elnézést :) írom:

2)Egy kocka és egy téglatest térfogata egyenlő. A kocka éle 6 cm hosszú, a téglatest egy csúcsából kiinduló két élének hossza 8 cm és 9 cm. Hány centiméter a téglatest ugyanezen csúcsából kiinduló harmadik élének hossza?



3) Egy ország az egyik olimpián az egyéni sportolóinak egy aranyéremért 10, egy ezüstéremért 8, egy bronzéremért 5 millió petákot ad. Az olimpia után 64 millió petákot fizetett ki az egyéni dobogósainak az ország. Hány ezüstérmet szereztek az ország egyéni sportolói, ha tudjuk, hogy 1 aranyérmet nyertek?


4) Egy háromszög két oldalának hossza 7 cm és 11 cm. Hány centiméter nem lehet az alábbiak közül a háromszög harmadik oldalának hossza?



5) Egy dobozban 2 zöld színű, 4 kék színű és 8 piros színű azonos méretű golyó van. Becsukott szemmel, egyesével húzzuk ki a golyókat a dobozból. Legkevesebb hány golyót kell kihúzni ahhoz, hogy a kihúzott golyók között biztosan legyen két közvetlen egymás után következő piros színű golyó?


6) Egy hatjegyű pozitív egész szám számjegyeinek összege x, az x szám számjegyeinek összege y. Mennyi az y lehető legnagyobb értéke?



7)A bergengóc király egyszer így szólt a szolgájához: „Leteszek az asztalra kettőnél több, páros számú egytallérost egy kupacba. Ezután a kupacot két egyenlő részre osztom, majd az egyik kupacból átteszek 1 tallért a másikba. A kisebb kupacot neked adom. Ha a nagyobb kupacban páros számú tallér marad, akkor ezzel a kupaccal megismétlem az előbbi eljárást. Ezt addig folytatom, amíg a nagyobb kupacban páratlan lesz a tallérok száma. Ezeket a tallérokat megtartom magamnak.” Mennyi legyen kezdetben az asztalra tett tallérok száma az alábbiak közül, hogy a szolga a lehető legtöbb tallért kapja?


8)Az olyan többjegyű pozitív egész számot, amelynek számjegyei balról jobbra haladva növekednek (az egyesek száma nagyobb, mint a tízesek száma; a tízesek száma nagyobb, mint a százasok száma; a százasok száma nagyobb, mint az ezresek száma; …) növekvő számnak nevezzük. Az összes növekvő számot csökkenő sorrendbe rendeztük. Mennyi a hatodik szám számjegyeinek összege?


9)Ottó 2 szám kivételével összeadta az első 30 pozitív egész számot, így összegként 462-t kapott. Melyik volt a kihagyott számok egyike?



10)A számok titkosításánál a következő módszert használjuk: kiválasztunk egy számjegyet, ez lesz a titkosítás kulcsa, majd ezután minden számjegy helyett a kulccsal alkotott összeg egyes helyi értéken álló számjegyét írjuk le. Egy titkosítással írt lapon a 80  9 = 675 művelet olvasható. Ugyanezen a lapon látható a 81  25 = művelet is, de az eredmény sajnos elmosódott. Mit írtak a papírra a művelet eredményeként?

2011. febr. 16. 16:26
 4/15 anonim ***** válasza:

2) Vkocka=6^3=216

a harmadik él: x

Vtéglatest=8*9*x=72x


Vkocka=Vtéglatest

216=72x

x=3

2011. febr. 16. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
5) legrosszabb esetben kihúzzuk a 2 zöldet és a 4 sárgát, utána már csak pirosat lehet: 2+4+2=8 golyót
2011. febr. 16. 16:49
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,kérem aki tudja a többire a választ az írja le
2011. febr. 16. 17:49
 7/15 DudoloPocok ***** válasza:

3) Egy ország az egyik olimpián az egyéni sportolóinak egy aranyéremért 10, egy ezüstéremért 8, egy bronzéremért 5 millió petákot ad. Az olimpia után 64 millió petákot fizetett ki az egyéni dobogósainak az ország. Hány ezüstérmet szereztek az ország egyéni sportolói, ha tudjuk, hogy 1 aranyérmet nyertek?



1*10+x*8+5*y=64

54=8x+5y

a 3 hely páros szám, mert különben nem párosra, hanem páratlanra végződne

olyan 4-el végződő, ami oszthatató 8-al 3*8=24


tehát

I-hely 1

II hely 3

III hely 6

2011. febr. 16. 18:30
 8/15 DudoloPocok ***** válasza:
A 4 feladatot nem írtad le rendesen
2011. febr. 16. 18:32
 9/15 DudoloPocok ***** válasza:

9)Ottó 2 szám kivételével összeadta az első 30 pozitív egész számot, így összegként 462-t kapott. Melyik volt a kihagyott számok egyike?

az első 30 szám Összege 31*15=465


ez 3-al kevesebb tehát a keresett szám az 1, és 2

2011. febr. 16. 18:34
 10/15 DudoloPocok ***** válasza:

8)Az olyan többjegyű pozitív egész számot, amelynek számjegyei balról jobbra haladva növekednek (az egyesek száma nagyobb, mint a tízesek száma; a tízesek száma nagyobb, mint a százasok száma; a százasok száma nagyobb, mint az ezresek száma; …) növekvő számnak nevezzük. Az összes növekvő számot csökkenő sorrendbe rendeztük. Mennyi a hatodik szám számjegyeinek összege?


9876543210

987654321

987654320

98765432

98765431

98765430 összeg = 42

2011. febr. 16. 18:37
1 2